Draci jsou mocná stvoření plivající žhavý oheň, který z rozzuřeného protivníka udělá během pár vteřin doutnající popel. V mnoha případech se jedná o mocné spojence, pokud ale proti drakovi (nebo drakům) bojujete, velkou šanci na přežití zkrátka nemáte. To platí i pro Hru o trůny (Game of Thrones), kde se bájná stvoření poprvé objevila už ve finále první řady.
V rozhovoru pro GameSpot se někteří pracovníci studia Pixomondo podělili o dlouholeté znalosti v oblasti animace. Tato celosvětově uznávaná společnost se po stránce vizuálních efektů podílela na více než padesáti filmech. Kromě filmových blockbusterů (Green Lantern, The Amazing Spider-man, Rychle a zběsile) se studio angažuje i na poli televizních seriálů, včetně Hry o trůny. Seriál obsahuje spoustu počítačových efektů a právě dračí stvoření má studio Pixomondo na starosti.
Hned zkraje interview CEO společnosti vysvětlil, že podoba středověkých saní je do posledního pixelu rozebírána se stanicí HBO, která má u těchto rozhodnutích vždy poslední slovo. Největší překážkou v realistickém vyobrazení dračích příšer byl rozpočet. Ten je v posledních dvou sériích několikanásobně vyšší, než při zrodu draků, a tak se studia musela dohodnout na kompromisu. Pokud kvůli nedostatku peněz nemohou být draci v záběru dostatečně věrně zachyceni, tak se děj pro blaho diváků raději přesune někam jinam. Ani jedna ze společností však nepřehlíží fakt, že Hra o trůny je pro značnou část starších diváků seriálová událost roku. A vidět ve vlajkovém seriálu nedokonalou animaci, která by mohla náročné diváky nemile překvapit, to dopustit určitě nikdo nechce.
Nejzajímavější a možná také nejzábavnější částí na celém rozhovoru bylo však odhalení, jaké zvíře animátoři použili jako vzor pro mechaniku létaní draků. Jablko nepadá daleko od stromu, a tak se celý produkční tým shodl na výběru domácích kuřat. V supermarketu si jedno takové koupili a na pracovním stole jej na několik částí rozdělili. Tím vyvstala řada otázek. Kolik síly mnohatunoví draci potřebují, aby se vznesli do vzduchu? Jak pracuje jejich svalstvo, když se pohybují po zemi? K takto komplexní studii se hodí každá pomocná ruka, tudíž informace o tom, že animátoři čerpali i z videí na Youtube, není nijak zvlášť překvapivá. Draci se však s přibývajícím počtem epizod stávali větší a mohutnější. V takovém případě jde na zvířatech zřetelně vidět sebemenší nádech, jako tomu je třeba u slonů. Pokud by dýchání na animovaných zvířatech vidět nebylo, divák by to okamžitě poznal a v tu chvíli by mu mohlo připadat, že draci nejsou skuteční.
Animace je i přes neustálý vývoj kupředu jedno z nejnáročnějších povolání v zábavním průmyslu. Ať už si pouze chcete připomenout, jak nebezpeční dokáží draci v seriálu být, nebo jen máte v úmyslu se povedenými vizuálními efekty pokochat, video pod článkem může být přesně pro vás.
Zdroj: GameSpot