Již za pár dní, přesněji 10. června, můžete ladit populární stanici Animal Planet a zasednout k přírodovědnému dokumentu plného tajemna vinoucího se kolem ne tak dávno vyhynulých živočichů. Jde totiž právě o to tajemno, které obestírá těch několik vybraných živočišných druhů zařazených do epizod tohoto pořadu. Protože - jak nás kdysi v Jurském Parku poučil Jeff Goldblum: Život si najde cestu.
Tuto cestu bude hledat biolog a dobrodruh Forrest Galante, který v televizi už v roce 2016 pátral po ztraceném životu takzvaných vakovlků, zvířat považovaných za vyhynulé víc jak osmdesát let. Tentokrát se vydá na Taiwan po stopách poddruhu levharta obláčkového nespatřeného od přelomu osmdesátých a devadesátých let. Zajede také do newfoundlandské oblasti v naději, že nalezne známky přítomnosti vlka novofoundlandského, za jehož příběhem je napsaná tečka od roku 1911 a zamíří též na Madagascar, kde na izolované ploše ostrova zkusí dokázat skryté přežívání obřích lemurů, kteří to mají za sebou přes pět set let.
Možná že jste již začátkem měsíce na zmíněné stanici zachytili zanzibarskou pilotní epizodu, která dostala stopáž přes osmdesát minut a představila seriál veřejnosti. Diváci si mohli odnést poznání, že se pořad snaží být zároveň historickou událostí, protože pracuje s hypotézou, že metody, podle kterých se stanovuje vymření druhů, nejsou tak průkazné, jak si mnozí myslí.
Extinct or Alive tvrdí, že kromě očitých svědectví a posledních fotografií zde existuje důkaz, který napovídá, že některá z vyhubených stvoření jsou kdesi v divočině skutečně naživu. Pokud se podaří jejich existenci dokázat, může to znamenat snahu o jejich ochranu a o jejich navrácení z říše mrtvých.
V galerii najdete obrázky rozebíraných tvorů a jak je vidět, nejde o žádná drobná zvířátka. Jejich znovuobjevení by bylo velkou událostí, tak jestli vás jejich osud zajímá, můžete být při tom.
Zdroje: TheHollywoodReporter