Článek obsahuje spoilery
Jedním z nejdiskutovanějším momentů závěru Hry o trůny bylo zvolení Brana Starka panovníkem šesti království Západozemí. Reakce na tohle vyústění politické situace na kontinentu se různí, přičemž škála diváckých názorů sahá od naprosté spokojenosti, až po pocit, že jde o špatný vtip. Ke kontroverznímu rozuzlení se vyjádřil také Branův představitel Isaac Hempstead Wright.
Isaac uvedl, že když poprvé četl scénář, tak si také myslel, že je to vtip. V rámci jeho soukromých teorií o tom, jak by seriál mohl dopadnout, ho tahle varianta nenapadla ani jednou. Byl přesvědčený, že scenáristé stoprocentně poslali každému herci obsazení individuální verzi scénáře, ve které se králem (královnou) stali právě oni, aby se zamezilo spoilerům. Pak došlo na společné čtení scén s ostatními herci a showrunnery a teprve při něm Wright uvěřil, že to není legrace a panovníkem se skutečně stane Bran.
Když se nad tím Isaac zpětně zamyslí, tak se domnívá, že je to dobrá volba. Možná jsme si Brana jako krále nikdy nepředstavovali, ale vlastně je ideální, že korunu dostane někdo, kdo nemá žádné osobní cíle a postranní úmysly, je vyrovnaný a má v hlavě veškeré vědění lidstva. Podle Wrighta je také skvělé, že politická moc nespadla do klína někomu, kdo ji urval silou, ale naopak někomu klidnému a přemýšlivému. To je podle herce, zvlášť v dnešní době, silné poselství.
Isaac také prozradil, že Hodorova smrt a Branova korunovace byly dvě věci, které spisovatel George R. R. Martin odhalil scenáristům Davidu Benioffovi a D.B. Weissovi o svých budoucích plánech, když se s nimi před lety sešel, aby jim vyjevil, co má vymyšleno pro závěr svojí knižní série, která v té době nebyla (a stále ještě není) fyzicky dopsaná. Isaacovi dělá velkou radost, že může být součástí Georgovy vize.
Na závěr se podívejte dolů do galerie, kde na vás čekají zákulisní fotky z natáčení závěrečné řady.
Zdroj: Making Game of Thrones