Minisérie Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera vzbudila značné kontroverze. Pozůstalí po vrahových obětech jsou stále naživu a neustálé připomínání Dahmerových činů je zas a znovu traumatizuje. Je to přijatelná daň za to, co seriál nabízí? Lze ještě k tématu Jeffreyho Dahmera říct cokoliv, co dosud nebylo řečeno? Je seriál dostatečně citlivý k obětem? Je na místě, že jim věnuje jen zlomek času, který je dopřán samotnému násilníkovi? Je Jeffrey Dahmer až příliš polidšťovaný a je to na místě? A snaží se seriál něco reálně říct, nebo se jen pokouší o senzaci a šok?
- Čtěte také: Recenze: Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera
To jsou ve finále všechno jen filosofické otázky, protože v Hollywoodu hovoří nejsilnějším hlasem čísla. A ta jsou v tomhle případě jednoznačná. Diváky sériový vrah naprosto fascinoval a z minisérie se stal hit. Dokonce druhý nejsledovanější anglicky mluvený seriál Netflixu hned po Stranger Things.
Asi tak nepřekvapí, že se z minisérie Monstrum stává antologie, kdy se každá další řada zřejmě zaměří na jinou děsivou osobu. Netflix si v tuhle chvíli objednal dvě další řady, které opět dodá hitmaker Ryan Murphy, který krom Dahmera stojí za American Horror Story, America Crime Story, Ratchedovou nebo novinkou Vidím vás.
Tisková zpráva nespecifikuje téma dalších řad, ale uvádí, že budou pojednávat o „další monstrózních figurách, které ovlivnily společnost.“ Nabízí se tedy příběhy dalších vrahů, ale stejně tak by se další série mohly zaměřit na teroristy, diktátory, sektáře, mafiány či zvrhlíky.
Titulní foto: Monstrum: Příběh Jeffreyho Dahmera
Zdroj: Deadline