Legion minulý rok přišel jako blesk z čistého nebe a překvapil svým velmi originálním vizuálem, spoustou kreativity a skvělými postavami. Před několika dny odstartovala druhá řada, která ve všem pozitivním pokračuje, jak jsme vám dali vědět prostřednictvím našich prvních dojmů z prvního dílu. V tomto článku se vás pokusím přesvědčit třemi jednoduchými důvody, proč by si měl seriál Legion zasloužit vaši pozornost i přesto, že je inspirovaný komiksem a je považovaný za komiksový seriál.
1) Klasická komiksovka? Vůbec ne!
Spousta lidí si jistě řekne, že komiksový žánr není nic pro ně. Superhrdinové v kostýmech, souboje jeden na jednoho, energetické výboje a všemožné superschopnosti… to v Legionovi vůbec nehledejte. Seriál si bere z komiksu pouze dvě postavy - Davida Hallera - Legiona a Amahla Farouka - Shadow Kinga. Jinak se jedná převážně o originální postavy, o ději nemluvě. Převážná většina seriálu je originální počin z hlavy Noaha Hawleyho, tvůrce velmi dobře hodnoceného Farga.
První série pojednává především o psychickém zdraví hlavního hrdiny, který již od mala trpí schizofrenií. Později se však ukáže, že za jeho psychickým stavem stojí víc než pouhá nemoc. V komiksech je Legion mutant třídy Omega, která patří mezi ty úplně nejmocnější. Jeho psychické poruchy vytváří v jeho hlavě hned několik osobností, z nichž navíc každá ovládá jinou část jeho moci. Ta je tak obrovská, že naprosto přetváří realitu, mění hlavního hrdinu okamžik od okamžiku a vytváří všelijaké různé psychické kreace, nad kterými budete fantaskně kroutit hlavou.
V Legionovi nikdy nevíte, zda koukáte na realitu nebo na psycho výjevy Davidovy mysli. Ta je navíc posedlá zlou psychickou entitou známou jako Shadow King. Vše tak nabírá daleko vyšší obrátky, a vše co se děje, je tak psychedelické a originální, že vás to připoutá k obrazovce a donutí zaujatě zírat.