Prakticky hororová sekvence v hradě Last Hearth dává divákovi vzpomenout na vůbec první scénu, kterou nám kdy Hra o trůny ukázala. Nezačínali jsme totiž mezi Starky, Targaryeny, nebo dokonce Lannistery, ale na sever od Zdi uprostřed Začarovaného hvozdu ve společnosti tří bratrů Noční hlídky. V několika úvodních minutách nám seriál představil hrozbu bílých chodců a jejich nesmírně nebezpečnou schopnost přivádět mrtvoly zpátky k životu. Také jsme zjistili, že chodci z neznámého důvodu rádi rozestavují své oběti, ať už v celku nebo nasekané na kousky, do spirálovitých a kruhovitých geometrických obrazců.
Night King má tento zvyk nejspíš v oblibě, jelikož přesně to samé provedl v Last Hearth a k tomu nabodl mladého Neda Umbera přímo doprostřed na kůl. V první epizodě jsme podobným způsobem viděli nabodnutou i malou holčičku, která se stejně jako Ned vrátila zpět a zaútočila.
O tom, co přesně tajemné obrazce znamenají, jsme dlouho mohli jen spekulovat. Teď však scenárista epizody Dave Hill v rozhovoru odhalil pravý význam symbolu. V jedné Branově vizi minulosti, kde Děti lesa Night Kinga stvoří, můžeme vidět, že ony samy symbol používají. Patrné je to i na malbách v jeskyních pod pevností Dragonstone. Má pro ně posvátnou hodnotu. Proto jej Night King následně převzal, jako výsměch a rouhání, podobně jako když křesťanský Satan zesměšňuje kříž.
V závěrečných záběrech obou epizod jsou paralely naprosto jasné. Jaime Lannister přijede na Winterfell, zahalen v kápi a nikým nepoznán. Nebo si to alespoň myslí. Ve skutečnosti na něj už nějakou dobu u brány čeká starý přítel Bran (Isaac Hempstead-Wright). Jaime na jediného přeživšího Starkova syna hledí s děsem v očích, jelikož to byl právě on, kdo ho na konci prvního dílu svrhl z věže vstříc smrti. Bran sice vidí do minulosti a ví, čím vším si už Jaime v průběhu seriálu prošel a jak se jako člověk změnil, bude to ale stačit, aby mu odpustil? To se dozvíme už v pondělí ráno.
Zdroje: VanityFair, Collider, WatchersOnTheWall, NewRockstars